Przerwa organizacyjna!

W związku z przerwą świąteczną, remanentem oraz planowanymi zmianami organizacyjnymi do odwołania nie będzie możliwe składanie zamówień w sklepie.

W przypadku pilnych spraw prosimy o kontakt.


infolinia (pon-pt | 10:00 - 17:00):

22 266 84 88
801 011 608

 

fax: 22 266 80 84
e-mail: kontakt@groteka44.pl

GG online (kliknij i pisz):
GroTekarz Kamil
GroTekarz Tadeusz


Odbiór osobisty:
Warszawa Białołęka - sprawdź

KategorieWysokie Napięcie (Power Grid)

Gra Roku 2007
- Oceń i wystaw recenzję
Kod produktu: 7060
Wydawca: Lacerta
Liczba graczy:  2-6
Zalecany wiek: od 12 lat
Czas gry: 60-90 minut
Autor: Friedemann Friese
Wydanie: polskie
Instrukcja: polska - pobierz
Losowość: brak elementów losowych
Interakcja: ważna dla gry
Złożoność: da się zrozumieć

Dostępność:
W magazynie (wysyłka 3-24h)
Cennik przesyłek - sprawdź
szt.
Cena netto: 97,48 zł 119,90 zł
Elektryczność. Cudowna niezastąpiona elektryczność, na której opiera się cały współcześnie znany nam świat. Cóż to by było za fatalne życie gdyby nagle ktoś nas jej pozbawił. Wszystkie gry komputerowe, kina, telewizja i internet przestałyby istnieć! Nie można do tego dopuścić.
Lepiej wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie zatroszczyć się o stałe dostawy prądu dla spragnionych cennej elektryczności obywateli XXI wieku. A jeśli przy okazji uda się na tym zarobić? Właśnie o to chodzi w Wysokim Napięciu!

Ekonomiczna gra planszowa Wysokie Napięcie


W Wysokim Napięciu konkurencja nigdy nie śpi i stale patrzy Ci na ręce. Analizują twoje ruchy, rodzaje budowanych przez Ciebie elektrowni, obserwują miasta, które zasilasz i mają na oku zasoby, od których uzależniony jest Twój sukces. Odwzajemniasz się tym samym, ale Twoją duszą targają rozterki.
Czy opłaca się jeszcze inwestować w olej do wytwarzania prądu i korzystać z węgla? A jeśli zapasy tych surowców w przyszłości się wyczerpią?
Może lepiej zainteresować się energią atomową? Gdyby tylko rząd wziął na siebie składowanie odpadów, miałbyś spore szanse nieźle na tym zarobić.
A propos odpadów... A może by tak spróbować spalania śmieci? W końcu to darmowy surowiec i jeszcze z korzyścią dla środowiska! A skoro już o środowisku mowa - może energia ekologiczna?! Elektrownie wiatrowe czy wodne pozwoliłyby Ci uniezależnić się od konieczności pozyskiwania surowców. Istnieje jednak obawa, że rozwiązanie to nie będzie dość wydajne, żeby zaspokoić całe zapotrzebowanie rynku.
Inwestuj mądrze i pamiętaj, że czegokolwiek nie postanowisz Twoja konkurencja i tak zrobi wszystko co możliwe, żeby odebrać Ci efekty Twojej pracy.

Wysokie Napięcie - kilka słów o mechanice


Sercem rozgrywki w Wysokie Napięcie jest licytowanie różnego rodzaju (np. wiatrowych, węglowych lub atomowych) elektrowni, których w kolejnym etapie gracze używają do tworzenia sieci energetycznej zasilającej dostępne w grze miasta. Cześć z nich wymaga do wytwarzania energii określonego rodzaju surowców, jak uran lub węgiel, których ceny i dostępność na rynku są zmienne, a część umożliwia wytwarzanie prądu samoistnie, jednak na mniejszą skalę. Do graczy należy zadanie jak najsprytniejszego inwestowania pieniędzy w dobrze zdywersyfikowane pakiety elektrowni, mając na uwadze fakt, że nawet największy potentat energii węglowej upadnie, kiedy konkurencja wykupi z rynku cały dostępny węgiel.

W grze planszowej Wysokie Napięcie zwycięży ten z graczy, którego sieć energetyczna pod koniec rozgrywki, zasila największą liczbę miast.

Polską edycję gry można łączyć z rozszerzeniami w innych wersjach językowych, ponieważ sposób wydania jest we wszystkich wypadkach taki sam.

Wysokie Napięcie otrzymało tytuł Gry Roku 2007, przyznawany przez fanów planszówek z całej Polski, w plebiscycie największego polskiego serwisu zrzeszającego planszówkowiczy - Gry-Planszowe.pl.

Zestaw zawiera:

dwustronną planszę (USA / Niemcy)
43 karty elektrowni
ponad 200 drewnianych znaczników
pieniądze używane w grze
instrukcję

Recenzje i materiały dodatkowe:  
Opis w serwisie BoardGameGeek (j. ang.) Recenzja w serwisie Drake's Flames (j. ang.)
Recenzja I w serwisie Poltergeist Recenzja II w serwisie Poltergeist
Resensja w serwisie Esensja Recenzja w serwisie Valkiria
Poradnik dla początkujących na Win on Board Wideorecenzja w serwisie Planszolandia.pl
Recenzja w Rebel Times #25 Recenzja na kanale Game Troll TV
Wideorecenzja na kanale The Dice Tower - Ryan Metzler (j. ang.) Wideorecenzja na kanale The Dice Tower - Board Game Knights (j. ang.)
Wideorecenzja na kanale The Dice Tower - Miami Dice (j. ang.) Wideorecenzja Scotta Nicholsona (j. ang.)
- Oceń i wystaw recenzję