infolinia (pon-pt | 10:00 - 17:00):

22 266 84 88
801 011 608

 

fax: 22 266 80 84
e-mail: kontakt@groteka44.pl

GG online (kliknij i pisz):
GroTekarz Kamil
GroTekarz Tadeusz


Odbiór osobisty:
Warszawa Białołęka - sprawdź

KategorieWojna o Pierścień

Zdecyduj o losach Śródziemia…
- Oceń i wystaw recenzję
Kod produktu: 134
Wydawca: Galakta
Liczba graczy:  2-4
Zalecany wiek: od 12 lat
Czas gry: ok. 180 minut
Autor: Roberto Di Meglio
Marco Maggi
Francesco Nepitello
Wydanie: polskie
Instrukcja: polska - pobierz
Scenariusz: polski - pobierz
Losowość: istotne znaczenie
Interakcja: bardzo wyraźna
Złożoność: wymaga chwili refleksji

Dostępność:
Niedostępne
Powiadom o dostępności - kliknij
szt.
Cena netto: 251,95 zł 309,90 zł
Strategiczna gra planszowa Wojna o Pierścień umożliwi Ci przeniesienie się do jednego z najbardziej kultowych uniwersów fantasy, spośród wszystkich wykreowanych dzieł literackich i filmowych naszych czasów. Wraz z rodziną i przyjaciółmi wkroczcie do krainy epickich przygód, heroicznych czynów oraz odwiecznych, krwawych zmagań dobra z siłami ciemności.

Charakterystyka rozgrywki w Wojnę o Pierścień


Dużym atutem Wojny o Pierścień, jako strategicznej gry planszowej, jest fakt, iż oddaje do dyspozycji graczy dwie alternatywne drogi do zwycięstwa.

Pierwszą z nich jest dotarcie do Góry Przeznaczenia i unicestwienie Jedynego Pierścienia lub skuteczne uniemożliwienie wykonania tej misji. Drugą zaś są działania militarne, podejmowane bezpośrednio na planszy, polegające na utrzymywaniu kontroli nad strategicznymi lokacjami danej frakcji oraz na zbrojnym przejmowaniu twierdz, miast i wiosek przeciwnika.

Warto przy tym zaznaczyć, że właściwości armii obu stron konfliktu nie są w Wojnie o Pierścień symetryczne, dając sługom Saurona o wiele liczniejsze zastępy wojsk. Siły dobra otrzymują w zamian z kolei cenniejsze karty strategii, które również pozwalają zyskać przewagę na polu bitwy. Wyważone na tej zasadzie proporcje obu frakcji świetnie oddają realia powieści, zgodnie z którą orkowie i pozostałe sługi ciemności stanowiły nieprzeliczone, krwiożercze hordy, a Wolne Ludy zaś opierały się na armii mniej licznej, lecz o wiele lepiej zorganizowanej i skuteczniejszej w boju.

Strony konfliktu w grze Wojna o Pierścień


W ramach rozgrywki w Wojnę o Pierścień gracze wcielają się w jedną z dwóch dostępnych stron konfliktu - Wolne Ludy lub Sługi Cienia. Możliwości oraz dostępne strategie w obu przypadkach są różne, a każda z frakcji oferuje inne wyzwania.

Wolne Ludy
Obejmując dowodzenie nad Wolnymi Ludami, gracze dążą do zwycięstwa stając na polu bitwy przeciwko przerażającym sługom Saurona lub starając się doprowadzić Drużynę Pierścienia do Góry Przeznaczenia. Aby osiągnąć cel mogą wykorzystać potęgę kawalerii Rochanu, wolę walki i nieustępliwość armii Gondoru, siłę i wytrzymałość krasnoludów oraz precyzję i zwinność Elfów. Podczas zmagań ze złem wspierają ich również wszyscy istotni bohaterowi, znani z prozy J.R.R. Tolkiena, spośród których wymienić można chociażby Frodo wraz ze swoją hobbicką kompanią, Aragorna, Legolasa, Gimliego, Gandalfa, czy wyjątkową postać Golluma, którego desperacki czyn zadecydował ostatecznie o triumfie dobra nad siłami ciemności.

Armie Cienia
Decydując się przewodzić w Wojnie o Pierścień Armii Cienia, do twojej dyspozycji zostaną oddane hordy bezlitosnych orków, legiony doskonale zorganizowanych Uruk-Hai oraz liczne zastępy jeźdźców wargów, trolii jaskiniowych i kolaborujących z Sauronem ludów z dalekiego wschodu i południa. Dodatkowo zyskasz również niezwykle cenną broń do walki z Drużyną Pierścienia, w postaci Nazguli, będących w stanie błyskawicznie docierać do najodleglejszych zakątków Śródziemia na grzbietach swoich wiwern.

Strategiczna gra planszowa Wojna o Pierścień to niepowtarzalna szansa na zmianę biegu wydarzeń najbardziej epickiej historii, spośród wszystkich er w dziejach Śródziemia.

Ocal świat przed zagładą lub zniszcz go i splugaw, tworząc nowe imperium na zgliszczach ludzkiej, elfickiej i krasnoludzkiej cywilizacji!

Zestaw zawiera:

Olbrzymią (70x100 cm) planszę, składająca się z dwóch części
205 plastikowych figurek przedstawiających armie i postacie (ponad trzydzieści różnych wzorów)
16 kości akcji
5 kości bitwy
76 tekturowych żetonów
110 kart Wydarzeń i Postaci
instrukcję
dwa arkusze pomocy gracza

Recenzje i materiały dodatkowe:

Opis w serwisie BoardGameGeek (j. ang.)
Recenzja w serwisie Polter.pl
Polecamy: Mod rozbudowujący rozgrywkę by GroTeka44

- Oceń i wystaw recenzję