infolinia (pon-pt | 10:00 - 17:00):

22 266 84 88
801 011 608

 

fax: 22 266 80 84
e-mail: kontakt@groteka44.pl

GG online (kliknij i pisz):
GroTekarz Kamil
GroTekarz Tadeusz


Odbiór osobisty:
Warszawa Białołęka - sprawdź

KategorieWielka Wystawa Dinozaurów

Wykop, poskładaj i pokaż swojego planszozaura
- Oceń i wystaw recenzję
Kod produktu: 15688
Wydawca: Cube Factory Of Ideas
Liczba graczy:  2-5
Zalecany wiek: od 10 lat
Czas gry: ok. 60 minut
Autor: Scott Almes
Wydanie: polskie
Instrukcja: polska - pobierz
Losowość: niewielki wpływ
Interakcja: ważna dla gry
Złożoność: bardzo prosta

Dostępność:
Ograniczona - skontaktuj się z obsługą
Powiadom o dostępności - kliknij
szt.
Cena netto: 113,74 zł 139,90 zł

Wielka Wystawa Dinozaurów, to strategiczna, rodzinna gra planszowa, luźno nawiązująca do prawdziwych wydarzeń z końca XIX wieku, znanych pod nazwą Wojny o Kości. Wówczas to grupa paleontologów – stosując wszelkie, mniej lub bardziej legalne metody – rywalizowała o tytuł największego odkrywcy dinozaurów.

Przed rozpoczęciem rozgrywki, gracze losują po jednym z paleontologów, którego poprowadzą do zwycięstwa. Każdy z nich dysponuje unikalną, specjalną zdolnością i wymaga nieco odmiennego podejścia w grze. Zabawa w Wielką Wystawę Dinozaurów jest prosta, ale nie pozbawiona głębi i całkiem sporej dawki interakcji. Gracze będą wydobywać kości na planszy wykopalisk, rekonstruować z nich dinozaury i konkurować o punkty prestiżu w różnych kategoriach muzealnych.

Gra toczy się przez trzy rundy. Każda runda podzielona jest na trzy różne fazy:
Wykopalisk - podczas których zbiera się kości, przemieszcza naszych odkrywców, ocenia wartość znalezisk oraz wykonuje standardowe akcje (tj. publikacje, darowizny lub badania) albo fortele (stosując sabotaż, dynamit lub kradzież);
Rekonstrukcji - polegającej na ułożeniu, ze zdobytych kości, jak najbardziej wartościowego szkieletu, przy jednoczesnym zachowaniu pewnych reguł, obowiązujących w tej kwestii - albo mamy drogocenny szkielet, albo kupę bezwartościowych kości;
Wystawy - gracze odsłaniają swoje dinozaury i porównują je w różnych kategoriach - posiadacz największej liczby kości w danej kategorii dostaje najwięcej punktów.

Dodatkowo, gracze otrzymują punkty za dowolne karty premiowe, których warunki udało im się spełnić. Pokazują ukończone karty i otrzymują tyle punktów, ile wskazuje liczba w prawym górnym rogu karty. Po trzech rundach podliczane są jeszcze żetony złej sławy i gracz z największą liczbą punktów wygrywa.

Wielka Wystawa Dinozaurów w dość swobodny sposób odnosi się do historii wykopalisk paleontologicznych i – choć traktuje ją z przymrużeniem oka – to w pudełku wszyscy wielbiciele historii oraz dinozaurów odnajdą nie tylko tony dobrej zabawy, ale też mnóstwo przydatnych informacji o paleontologach i samych dinozaurach!

Zestaw zawiera:

planszę z obszarem wykopalisk, tabelą wartości muzealnej oraz torem punktacji
5 zasłonek Graczy
5 pionów Paleontologów
17 kart Paleontologów
45 żetonów Złej Sławy wraz z woreczkiem
21 kart Premiowanych Dinozaurów
210 kości Dinozaurów wraz z woreczkiem
5 kostek Punktacji
6 znaczników Popularności (wartości muzealnej)
instrukcję

Recenzje i materiały dodatkowe:

Opis w serwisie BoardGameGeek (j. ang.)
Wideoinstrukcja na kanale Gry planszowe u Wookiego

- Oceń i wystaw recenzję