infolinia (pon-pt | 10:00 - 17:00):

22 266 84 88
801 011 608

 

fax: 22 266 80 84
e-mail: kontakt@groteka44.pl

GG online (kliknij i pisz):
GroTekarz Kamil
GroTekarz Tadeusz


Odbiór osobisty:
Warszawa Białołęka - sprawdź

KategorieT.I.M.E Stories (edycja polska)

Zostań strażnikiem czasów! Przeszłych, obecnych i przyszłych!
- Oceń i wystaw recenzję
Kod produktu: 16904
Wydawca: Rebel.pl
Liczba graczy:  2-4
Zalecany wiek: od 12 lat
Czas gry: ok. 90 minut
Autorzy: Peggy Chassenet
Manuel Rozoy
Wydanie: polskie
Instrukcja: polska - pobierz
Losowość: wpływa na grę
Interakcja: ważna dla gry
Złożoność: da się zrozumieć

Dostępność:
Wysyłka 24-48h
Cennik przesyłek - sprawdź
szt.
Cena netto: 138,94 zł 170,90 zł
Przyszłość i teraźniejszość są zagrożone przez paradoks czasowy. Wasz świeżo przeszkolony zespół oczekuje na otrzymanie pierwszego przydziału. Wreszcie macie szanse zwrócić zainwestowane w was rządowe pieniądze.

Niebawem wasza drużyna zostanie wysłana w przeszłość, gdzie narażając się na rozmaite niebezpieczeństwa, komunikując się ze sobą i kooperując, będzie usiłować ocalić ciągłość czasoprzestrzenną i odsunąć od ludzkości widmo zagłady.

Wasze zadanie nie będzie proste. Nikt nie wie gdzie i w jakiej formie wystąpi paradoks czasowy, a błędna identyfikacja problemu może przynieść jeszcze gorsze rezultaty. Przed podjęciem jakichkolwiek działań musicie mieć szczegółowy plan, oparty o analizę informacji zebranych o otoczeniu i waszych celach. Pamiętajcie również, że ze względu na delikatny charakter całego przedsięwzięcia, musicie wykonać swoje zadanie najszybciej jak to tylko możliwe.
Jeśli jednak coś Wam nie wyjdzie... Cóż powtórzymy to tyle razy ile będzie to konieczne, ale na litość boską pamiętajcie, że iniekcja Tachinowa, dzięki której przenosimy wasze umysły do ciał ludzi z przeszłości kosztuje nas fortunę! Wasze pomyłki może i nie są nieodwracalne, ale mogą doprowadzić do o wiele gorszej tragedii niż paradoks czasowy - dziury budżetowej! Liczymy na was. Bez odbioru.


TIME Stories - innowacyjna i zupełnie unikalna kooperacyjna gra planszowa


T.I.M.E Stories to narracyjna gra planszowa, w której gracze wcielają się w podróżników w czasie należących do tajnej organizacji TIME. Ich zdaniem jest zidentyfikować i rozwikłać anomalię czasoprzestrzenną, która może spowodować katastrofalne anachronizmy w teraźniejszości. Aby ocalić nasz świąt gracze będą zmuszeni nie tylko podróżować po najróżniejszych miejscach i momentach w historii ludzkości, ale również zagłębiać się w światy alternatywne, jak rzeczywistość równoległa do naszej.

Czeka na Was mnóstwo przygód, na które będziecie patrzeć oczyma postaci, w które się wcielicie. Przed Wami najrozmaitsze zadania - od prostych jak eksploracja, szabrowanie, rozmowy i walka, do bardziej skomplikowanych, wymagających wykazania się kreatywnym myśleniem i sprytem.

Gra TIME Stories to jednak nie tylko podróże w czasie, lecz także prawdziwy wyścig z czasem. Maszyna, która umożliwia Wasze podróże po kartach historii ma swoje wady i ograniczenia, więc pamiętajcie, że w tej grze czas to Wasza najcenniejsza waluta.

W razie niepowodzenia możecie wykonać "skok" ponownie i powtórzyć rozgrywkę, jednak wówczas wszystkie do tej pory osiągnięte rezultaty przepadają.

Co sprawia, że kooperacyjna gra planszowa TIME Stories jest tak wyjątkowa?


W grze TIME Stories każda rozgrywka to unikalna i zaskakująca historia, która oparta jest nie tylko na samej mechanice gry, ale wymaga także od samych graczy dużej umiejętności wcielania się w odgrywaną postać. Na tej płaszczyźnie bowiem wasze pole do popisu będzie niemal nieograniczone.

Czekają na Was walka, poszukiwania oraz rozmaite sytuacje wymagające dużej ilości sprytu. Będziecie musieli pozyskiwać zaufanie napotkanych w grze postaci oraz pozostałych agentów i nauczyć się wykorzystywać je do swoich celów.

Zapamiętujcie wnioski z poprzednich rozgrywek, ponieważ T.I.M.E Stories to prawdziwe wyzwanie. Ze względu na zawiłości zadań stawianych Wam przez anomalie czasowe, ta gra planszowa zakłada wielokrotne powtarzanie jednego scenariusza. Szanse na wygraną przy pierwszym, drugi czy nawet trzecim podejściu nie są duże, ale musicie się starać. Walczycie o zachowanie równowagi w naszym kontinuum czasoprzestrzennym, a poza tym...
Już czekają na Was dodatki zawierające kolejne scenariusze!

Powyżej opisana podstawowa wersja T.I.M.E Stories oferuje jeden, ale za to bardzo potężny scenariusz - Azyl, który zmusi Was do wykonania pierwszego "skoku" w przeszłość.
Miejsce: Paryż. Czas: 1921 rok.
Powodzenia skoczkowie!

Uwaga! Dzięki uprzejmości Wydawcy zamieszczamy dodatkowy scenariusz zatytułowany Pariah Missouri


a także polską wersję Kreatora Scenariuszy! (15,8 MB)


Uprzedzamy, aby nie zapoznawać się z treścią pliku Przybornik Scenarzysty przed rozegraniem scenariuszy Sprawa Marcy oraz Proroctwo Smoków - grozi to bowiem natknięciem się na spoilery do fabuły, spinającej wszystkie scenariusze. Polecamy przed ich rozegraniem przejrzeć jedynie pozostałe pliki. Kreator zawiera kilkunastostronicową instrukcję oraz zestaw ikon i elementów, za pomocą których można stworzyć swój własny scenariusz.

Zestaw zawiera:

8 pionów Agentów
znacznik czasu
znacznik grupy
kość Kapitana czasu
6 kości akcji
61 żetonów tarcz
140 żetonów zasobów
30 punktów życia
24 żetony zadań
planszę
instrukcję

Recenzje i materiały dodatkowe:
Opis w serwisie BoardGameGeek (j. ang.) Recenzja w serwisie Board Times
Recenzja na blogu Adama Sowińskiego w serwisie ZnadPlanszy Recenzja na blogu Kaimada w serwisie ZnadPlanszy
Recenzja na blogu Metody Marnowania Czasu Recenzja na blogu Planszowe Wojny
Audiorecenzja na blogu Gradanie w serwisie ZnadPlanszy Wideorecenzja na kanale Bułka i Masełko
Wideorecenzja na kanale GambitTV Wideorecenzja na kanale Granie w Chmurach
Wideorecenzja na kanale Gry planszowe u Wookiego Wideorecenzja na kanale GameTrollTV
Tłumaczenie zasad na kanale Geek Factor Unboxing na kanale Kraina Gier Planszowych
- Oceń i wystaw recenzję