infolinia (pon-pt | 10:00 - 17:00):

22 266 84 88
801 011 608

 

fax: 22 266 80 84
e-mail: kontakt@groteka44.pl

GG online (kliknij i pisz):
GroTekarz Kamil
GroTekarz Tadeusz


Odbiór osobisty:
Warszawa Białołęka - sprawdź

KategorieSuper Farmer z Rancha (2013)

Świetna gra planszowa dla całej rodziny
- Oceń i wystaw recenzję
Kod produktu: 6746
Wydawca: Granna
Liczba graczy:  2-6
Zalecany wiek: od 7 lat
Czas gry: ok. 20 minut
Autor: Karol Borsuk
Ilustrator: Piotr Socha
Wydanie: polskie
Instrukcja: polska - pobierz
Losowość: ogromne znaczenie
Interakcja: nie występuje
Złożoność: banalna

Dostępność:
Wysyłka 24-48h
Cennik przesyłek - sprawdź
szt.
Cena netto: 31,63 zł 38,90 zł
Super Farmer z Rancza to kolejna reedycja, jednej z najstarszych polskich, rodzinnych gier planszowych - Super Farmera. W grze wcielamy się w role farmerów, chcących stworzyć jak najsprawniej działającą hodowlę.

Zasady gry Super Farmer z Rancha


Celem każdego z graczy w Super Farmerze jest uzbieranie na swojej farmie przynajmniej po jednym zwierzęciu hodowlanym, spośród pięciu rodzajów dostępnych w grze. Są to króliki, owce, świnie, krowy i konie – każdy z nich można otrzymać na dwa sposoby - za pomocą kości oraz wymieniając je za inne posiadane zwierzęta.

Gracze rozpoczynają grę bez żadnych zwierząt, rzucając kostkami. Kiedy na obu kościach wypadnie ten sam symbol zwierzęcia (np. królik), gracze pobierają je z puli dostępnych zwierząt. W sytuacji gdy gracz posiada już jakieś zwierzęta, to zwierzęta te rozmnażają się już w momencie gdy na kości wypadnie jeden symbol, dodając po jednym zwierzęciu na każdą parkę (wliczając w to także zwierzęta „wyrzucone na kostkach”) - np. 3 pary królików, dadzą wobec tego 3 nowe króliki.

Kości zwierząt nie są jednak takie same - obie zawierają króliki, owce i świnie, jednak symbole konia i krowy nie pojawiają się na obu kościach, co oznacza, że przed momentem w którym zdobędziemy ich parę, nie możemy ich uzyskać inaczej niż przez wymianę za inne zwierzęta.

W Super Farmerze, prócz zwierząt hodowlanych, na kostkach mogą wypaść jeszcze lis oraz wilk. Wyrzucenie lisa oznacza, że gracz traci wszystkie posiadane króliki (z wyjątkiem jednego). Wyrzucenie wilka z kolei oznacza, że gracz traci wszystkie posiadane zwierzęta hodowlane z wyjątkiem konia i królików. Przed tą niewesołą perspektywą chronią jednak psy - mały i duży - które możemy uzyskać wyłącznie w ramach wymiany.

Historia powstania gry Super Farmer z Rancha


Rodzinna gra planszowa Super Farmer została pierwotnie wydana pod nazwą Hodowla Zwierzątek jeszcze za czasów II Wojny Światowej. W 1943 roku opracował ją poważany polski matematyk, profesora Karol Borsuk, podczas gdy jej ręczną produkcją zajmowała się jego żona - Zofia Borsukowa. Ilustracje zwierząt – również ręcznie – przygotowywała przyjaciółka domu – pani Janina Śliwicka. Zamówienia przyjmowano telefonicznie, bądź bezpośrednio z mieszkania państwa Borsuków.

Gra przez wiele lat zarówno bawiła dzieci, jak i rozjaśniała ponurą rzeczywistość czasów okupacji. Na piętnastą rocznicę śmierci profesora Borsuka, w roku 1997 w którym pani Zofia kończyła dziewięćdziesiąt lat, wydawnictwo Granna zdecydowało się ponownie wydać grę pod znaną dziś powszechnie nazwą Super Farmer.

Zestaw zawiera:

2 różne dwunastościenne kostki
128 żetonów z ilustracjami zwierząt:
- 60 królików
- 24 owce
- 20 świń
- 12 krów
- 6 koni
- 4 małe psy
- 2 duże psy

instrukcję

Recenzje i materiały dodatkowe:

Opis w serwisie BoardGameGeek (j. ang.)
Recenzja w serwisie Zagramy

- Oceń i wystaw recenzję