Przerwa organizacyjna!

W związku z przerwą świąteczną, remanentem oraz planowanymi zmianami organizacyjnymi do odwołania nie będzie możliwe składanie zamówień w sklepie.

W przypadku pilnych spraw prosimy o kontakt.


infolinia (pon-pt | 10:00 - 17:00):

22 266 84 88
801 011 608

 

fax: 22 266 80 84
e-mail: kontakt@groteka44.pl

GG online (kliknij i pisz):
GroTekarz Kamil
GroTekarz Tadeusz


Odbiór osobisty:
Warszawa Białołęka - sprawdź

KategorieSuper Farmer Jubileuszowy (Deluxe)

Specjalna edycja na 10-lecie gry
- Oceń i wystaw recenzję
Kod produktu: 6747
Wydawca: Granna
Liczba graczy:  2-4
Zalecany wiek: od 7 lat
Czas gry: ok. 20 minut
Autor: Karol Borsuk
Ilustrator: Piotr Socha
Wydanie: polskie
Instrukcja: polska - pobierz
Losowość: ogromne znaczenie
Interakcja: nie występuje
Złożoność: banalna

Dostępność:
Niedostępne
Powiadom o dostępności - kliknij
szt.
Cena netto: 48,70 zł 59,90 zł
Super Farmer - jubileuszowy (Deluxe) to już niemal kultowa rodzinna gra planszowa w okolicznościowym wydaniu. Wcielamy się w niej w rolę hodowców rywalizujących o tytuł Super Farmera.

Zasady rodzinnej gry planszowej Super Farmer


Zadaniem graczy w Super Farmerze jest zgromadzenie w swoim gospodarstwie każdego ze zwierząt hodowlanych dostępnych w grze - występuje ich pięć rodzajów: króliki, owce, świnie, krowy i konie. Zdobyć możemy je, w wyniku pomyślnych rzutów kostkami lub wymieniając je za zwierzęta zdobyte wcześniej.

Na początku gry żaden gracz nie posiada zwierząt - aby je zdobyć rzuca kostkami. Kiedy na dwóch kostkach wylosuje jednakowe zwierzę (np. królika), dociąga je z puli. W momencie, w którym na swojej farmie gracz zgromadzi dwa takie same zwierzątka - te zaczynają się rozmnażać. Od tej pory każdy wyrzucony na kostkach symbol tego zwierzęcia zapewnia nam jedno kolejne młode, za każdą posiadaną parę - dla przykładu: posiadając osiem królików otrzymamy kolejne cztery, kiedy na kostkach wypadnie królik.

Kości różnią się jednak od siebie - chociaż na obu znajdziemy symbole królików, owiec i świń, to symbol konia oraz krowy pojawia się tylko na jednej z kości. W praktyce oznacza to tyle, że nie mamy szans otrzymać tych zwierząt inaczej, niż w wyniku wymiany za już posiadaną trzodę, jeżeli wcześniej nie posiadaliśmy żadnej ich pary.

Ponadto w grze Super Farmer- jubileuszowy (Deluxe) występują jeszcze (niepojawiające się na kostkach) psy - duży i mały - możemy otrzymać je tylko poprzez wymianę. Chronią one przed możliwością wyrzucenia na kostkach wilka lub lisa. Duży pies broni przed wilkiem, który w momencie wylosowania pożera wszystkie nasze zwierzęta, oprócz koni. Pies mały odstrasza lisa, który czai się na nasze króliki. Po wykonaniu swojego zadania psy wracają do puli, skąd później można z powrotem przygarnąć je na naszą farmę.

Historia powstania gry Super Farmer


Super Farmer to rodzinna gra planszowa, znana już od 1943 roku. Wydana została za czasów II Wojny Światowej, pod nazwą Hodowla Zwierzątek. Jej zasady wymyślił znany ówcześnie polski profesor matematyki - Karol Borsuk. Ręcznym przygotowywaniem elementów do gry zajmowała się żona profesora - Zofia Borsukowa. Gra miała zapewnić państwu Borsukom środki na utrzymanie rodziny, kiedy naziści zamknęli uniwersytet, w którym dotychczas wykładał pan Borsuk. Zamówienia na grę składano telefonicznie - wówczas pani Zofia, wraz z przyjaciółką Janiną Śliwicką - odpowiedzialną za tworzenie ilustracji - zasiadała do produkcji kolejnych egzemplarzy, które następnie trafiały bezpośrednio do klientów.

Od tamtej pory gra Super Farmer bawi coraz to kolejne pokolenia dzieci i ich rodziców, będąc wydawaną w wielu różnych edycjach i wariantach. Jeżeli szukacie więc świetnej, ponadczasowej rodzinnej gry planszowej to Super Farmer - jubileuszowy (Deluxe) będzie doskonałym wyborem.

Zestaw zawiera:

4 plansze
2 dwunastościenne kostki
120 żetonów z ilustracjami zwierząt:
- 60 królików
- 24 owce
- 20 świń
- 12 krów
- 4 konie

4 figurki małych psów
2 figurki dużych psów
instrukcję

Recenzje i materiały dodatkowe:

Opis w serwisie BoardGameGeek (j. ang.)
Recenzja w serwisie Poltergeist
Recenzja na blogu Wieczór Gier
Recenzja w serwisie Games Fanatic
Recenzja w serwisie Qlturka
Recenzja w serwisie Zagramy
Recenzja na blogu U Prosiaczków

- Oceń i wystaw recenzję