infolinia (pon-pt | 10:00 - 17:00):

22 266 84 88
801 011 608

 

fax: 22 266 80 84
e-mail: kontakt@groteka44.pl

GG online (kliknij i pisz):
GroTekarz Kamil
GroTekarz Tadeusz


Odbiór osobisty:
Warszawa Białołęka - sprawdź

KategorieListy z Whitechapel

- Oceń i wystaw recenzję
Kod produktu: 8
Wydawca: Galakta
Liczba graczy:  2-6
Zalecany wiek: od 13 lat
Czas gry: 90-120 minut
Autorzy: Gabriele Mari
Gianluca Santopietro
Wydanie: polskie
Instrukcja: polska - pobierz
Losowość: tylko przy rozpoczęciu
Interakcja: ważna dla gry
Złożoność: bardzo prosta

Dostępność:
Wysyłka do 5 dni
Cennik przesyłek - sprawdź
szt.
Cena netto: 146,26 zł 179,90 zł
Londyn, rok 1888. Dzielnicą Whitechapel wstrząsa fala brutalnych zbrodni. Tajemniczy morderca nazywany "Kubą Rozpruwaczem" poluje na samotne prostytutki przechadzające się brudnymi zaułkami, w poszukiwaniu zarobku. Nie zostawia za sobą wyraźnych śladów, a zeznania świadków na jego temat wydają się bezużyteczne. Bezczelny morderca wysyła policjantom prowokujące listy. Do zbadania sprawy Kuby Rozpruwacza przydzielony zostaje Frederick Abberline z Centralnego Biura Scotland Yardu. Czy uda mu się złapać nieuchwytnego mordercę?

Listy z Whitechapel - strategiczna gra planszowa


Listy z Whitechapel to emocjonująca taktyczna gra planszowa osadzona w realiach wiktoriańskiego Londynu. Jeden gracz wciela się w Kubę Rozpruwacza – nigdy nie pojmanego seryjnego mordercy Londyńskich prostytutek. Pozostali z graczy wcielają natomiast się w pięciu ścigających go detektywów.

Kuba Rozpruwacz podczas czterech nocy dokonuje pięciu zabójstw. Gdy Kuba zabija swoją ofiarę rozpoczyna się runda gry. Celem Kuby podczas każdej z nocy jest ucieczka do kryjówki, oraz zmylenie Policjantów odnośnie miejsca w którym się znajduje. Detektywi w międzyczasie poszukują jego śladów oraz starają się złapać go nim dotrze do kryjówki.

Gracz wcielający się w Kubę Rozpruwacza odnosi zwycięstwo, kiedy po dokonaniu piątego zabójstwa znajdzie się w kryjówce. Grupa Detektywów wygrywa natomiast kiedy uda im się złapać mordercę podczas jednej z nocy, trafnie wskażą lokalizację jego kryjówki lub uniemożliwią mu dotarcie do niej przed końcem nocy. Kuba Rozpruwacz zna jednak Whitechapel jak własną kieszeń i wykorzystuje tę wiedzę poprzez używanie specjalnych żetonów ruchu, pozwalających mu poruszyć się w niekonwencjonalny sposób, by zmylić lub zostawić w tyle Detektywów.

Za co uwielbiamy Listy z Whitechapel?


Listy z Whitechapel to niezwykle klimatyczna, doskonale zaprojektowana gra planszowa wymagająca znacznych umiejętności dedukcyjnych od graczy wcielających się w Detektywów oraz dużej dozy sprytu ze strony Kuby Rozpruwacza. Ponieważ gra pozbawiona jest zupełnie elementów losowych to właśnie te umiejętności bezpośrednio przyczynią się do wygranej jednej ze stron.

Przenieś się w mroczne uliczki wiktoriańskiego Londynu razem z grą planszową Listy z Whitechapel i spróbuj wyjaśnić zagadkę Kuby Rozpruwacza.

Zestaw zawiera:

instrukcję
planszę do gry
5 arkuszy policji
4 Listy Kuby Rozpruwacza
5 żetonów Szefów Dochodzenia
5 żetonów Ruchów Specjalnych
16 drewnianych znaczników
12 drewnianych pionków
zasłonkę Kuby Rozpruwacza
bloczek arkuszy ruchu Kuby Rozpruwacza
27 plastikowych znaczników

Recenzje i materiały dodatkowe:  
Opis w serwisie BoardGameGeek (j. ang.) Wideorecenzja na blogu Board Game Girl
Wideoprezentacja i podcast - Gradanie ZnadPlanszy Opis na blogu for2players
Unboxing na blogu PowerMilk Recenzja na blogu PowerMilk
Recenzja na blogu Red Dice Wideoinstrukcja na kanale Red Dice
Wideorecenzja na kanale The Dice Tower (j. ang.)  
- Oceń i wystaw recenzję