Wielka Wyprzedaż!

W związku z planowanym na koniec maja 2019 zawieszeniem działalności GroTeki44, w naszym sklepie ogłaszamy Wielką Wyprzedaż gier i akcesoriów znajdujących się bezpośrednio w magazynie.

Nawet do 80% rabatu od SCD!

Zamówienia na produkty wyprzedażowe realizowane będą 2 dni w tygodniu - w środy i piątki. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą - MEGA WYPRZEDAŻ


infolinia (pon-pt | 10:00 - 17:00):

22 266 84 88
801 011 608

 

fax: 22 266 80 84
e-mail: kontakt@groteka44.pl

GG online (kliknij i pisz):
GroTekarz Kamil
GroTekarz Tadeusz


Odbiór osobisty:
Warszawa Białołęka - sprawdź

KategorieKostka Rubika 3x3x3 Pro

- Oceń i wystaw recenzję
Kod produktu: 11950
Wydawca: Rubik Studio
Liczba graczy:  1
Zalecany wiek: od 8 lat
Czas gry: ok. 10 minut
Wydanie: polskie
Losowość: brak elementów losowych
Interakcja: nie występuje
Złożoność: da się zrozumieć

Dostępność:
Niedostępne
Powiadom o dostępności - kliknij
szt.
Cena netto: 25,89 zł 49,00 zł31,85 zł

Kostka Rubika - krótka historia sukcesu


Kostka Rubika została wynaleziona 43 lata temu (w 1974 r.) przez Erno Rubika, węgierskiego naukowca-architekta, profesora Akademii Sztuk i Rzemiosła w Budapeszcie, założyciela "International Rubik Foundation" (organizacji promującej wyjątkowo uzdolnionych młodych inżynierów i projektantów). Początkowo miała ona stanowić narzędzie pomocne w rozwiązywaniu zagadnienia związanego z budową obiektu, w którym można przemieszczać tworzące go części bez uszkadzania samego mechanizmu, jednak w piorunującym tempie zyskała ona sympatie dzieci i została opatentowana, jako zabawka - "Magiczna kostka". Ta fenomenalna układanka do dziś ma miliony fanów na całym świecie. Ma swoje kluby, stowarzyszenia i organizacje zrzeszające miłośników. Organizowane są zawody w prędkości jej układania.
To gra logiczna, która nieprawdopodobnie rozwija wyobraźnię przestrzenną, umiejętność logicznego myślenia, a przede wszystkim uczy cierpliwości i niesamowicie wycisza emocje. Ilość możliwych ułożeń kostki to ponad 43 tryliony, ale podobno można ją ułożyć już w 20 ruchach.

Kto z Was nie zna Kostki Rubika? To największy hit lat osiemdziesiątych! Nie było chyba nikogo, kto nie spróbowałby swoich sił i nie zmierzył się z tą fenomenalną układanką.

Kostka Rubika 3x3x3 PRO


Oferowana przez nas Kostka Rubika 3x3x3 PRO produkowana jest na Węgrzech. Do jej wytworzenia użyte zostały najwyższej jakości materiały. Aby zmniejszyć tarcie i poprawić jakość obracania, kostka została posmarowana przezroczystym, bezzapachowym i nietłuszczącym się preparatem na bazie silikonu, dzięki czemu ścianki przesuwają się z płynnie i szybko.

Dodatkowym atutem Kostki 3x3x3 PRO jest możliwość ustawienia preferowanej siły obrotu poszczególnych ścianek. W tym celu należy odpowiednio dokręcić 6 śrubek umieszczonych pod kapslem środkowego klocka na każdej ze ścian.

Uwaga! Nie należy zrywać naklejek - kapsel obsadzony jest z użyciem odrobiny kleju. Sugerujemy podważyć go wąskim i ostrym narzędziem, a następnie, po wyregulowaniu śrub ponownie przykleić przy użyciu 1-2 kropli kleju do plastiku.
Regulacja obrotów polecana jest raczej zaawansowanym speedcuberom (sportowcom układającym "na czas"), ponieważ wymaga ona doświadczenia w układaniu kostki (należy stosownie dobrać siłę z jaką śruby zostaną dokręcone), a reklamacje i zwroty z tytułu jej uszkodzenia w wyniku takiej regulacji nie są uznawane.
Gracze początkujący nie muszą nic regulować - dla osób grywających "rekreacyjnie" jest to zabieg zupełnie zbędny, nie odczują różnicy, bo kostka obraca się idealnie.


Dane techniczne:

Model: 3x3x3 PRO
Materiał: tworzywo sztuczne
Kolory ścianek: biały, żółty, pomarańczowy, czerwony, zielony i niebieski
Rozmiar: 56mm x 56mm x 56mm
Waga: 25g
Podstawka: brak

Recenzje i materiały dodatkowe:

Oficjalna strona kostki Rubika z rekordowymi wynikami
Kompilacja "Jak oni układają" na kanale Martinrubiksman
- Oceń i wystaw recenzję