infolinia (pon-pt | 10:00 - 17:00):

22 266 84 88
801 011 608

 

fax: 22 266 80 84
e-mail: kontakt@groteka44.pl

GG online (kliknij i pisz):
GroTekarz Kamil
GroTekarz Tadeusz


Odbiór osobisty:
Warszawa Białołęka - sprawdź

KategorieKiedy Rozum Śpi

Pozostań Przebudzony. Tylko nie zaśnij!
- Oceń i wystaw recenzję
Kod produktu: 5516
Wydawca: Portal Games
Autor: Fred Hicks
Wydanie: polskie

Dostępność:
Niedostępne
Powiadom o dostępności - kliknij
szt.
Cena netto: 27,52 zł 28,90 zł
Nie możesz spać.
Początek był taki sam dla każdego z nas: zaczęliśmy z różnych powodów cierpieć na bezsenność. Może miałeś koszmary – Bóg jeden wie, że mamy je teraz wszyscy – albo tylko dręczyły cię problemy, które nie pozwalały ci spokojnie zasnąć. Może nawet, cholera, byłeś tylko zbyt przesiąknięty kofeiną... Teraz to nieistotne. Cokolwiek to było, doprowadziło cię do stanu, w którym sen stał się bardziej wyborem niż koniecznością... a w chwilę później zupełnie wypadł z listy.
I właśnie wtedy coś kliknęło.
Od tej chwili zacząłeś zauważać dodatki: nadprogramowe drzwi tu i ówdzie; dodatkowe okno wychodzące na miasto pełne nadliczbowych budynków; różnorodne wieże stojące ramię w ramię; dachy pochylające się jeden ku drugiemu; zegary wydzwaniające dwudziestą piątą godzinę i nieznane gwiazdy, rozbłyskujące na zbyt przejrzystym nieboskłonie; ulice i alejki, których wcześniej nie było, prowadzące do nocnych sklepów sprzedających śmiech i niezdecydowanie. Kiedy wybrałeś się na długi spacer ulicami Szalonego Miasta, przestałeś być jednym z Uśpionych i Przebudziłeś się. Kliknięcie, które słyszałeś wcześniej, nie pochodziło jednak od równoległego świata zajmującego miejsce poprzedniego. To był dźwięk Koszmarów odzierających cię z bezpieczeństwa i przystawiających broń do twej głowy. Kiedy przeszedłeś granicę, stałeś się celem.
Teraz mogą cię wyczuć, jeśli wystarczająco się zbliżą.
Nadchodzą także Gazeciarze – i lepiej się módl, żebyś nie został nagłówkiem. Jesteś przynętą, przyjacielu, i czas najwyższy, abyś się na to przygotował, zanim zegar ponownie wybije dwudziestą piątą. Będziesz zmęczony, bardziej zmęczony niż kiedykolwiek przedtem, ale zapamiętaj moje słowa: sen nie dość, że wypadł z listy, to stał się twoim najgorszym wrogiem, który odbierze ci siły witalne i pozostawi bezbronnym. Nie możesz się już wycofać, a od teraz całe twoje życie będzie zdominowane przez jedną, prostą zasadę.
Pozostań Przebudzony. Tylko nie zaśnij!


Kiedy Rozum Śpi, to polska edycja bestsellerowej gry fabularnej Don't Rest Your Head stworzonej przez Freda Hicksa. W 2006 roku gra była nominowana do nagrody Indie RPG Awards. Od chwili wydania, do dziś Kiedy Rozum Śpi znajduje się w pierwszej piątce najpopularniejszych gier nurtu Indie RPG (All Time Bestsellers).

Polska edycja jest wzbogacona w stosunku do oryginału posłowiem napisanym przez Tomasza Barańskiego, osoby odpowiedzialnej za całą linię wydawniczą gier Indie przygotowywanych przez Portal.

Dodatkowe informacje:

Używane kości: k6
Liczba stron: 100
Rodzaj oprawy: miękka

Recenzje i materiały dodatkowe:
Opis w serwisie RPGGeek (j. ang.) Pierwsze wrażenia z sesji na blogu Droga RPG
Resensja w serwisie Esensja Recenzja w serwisie Paradoks
Recenzja w serwisie Poltergeist Recenzja w serwisie Kawerna
Recenzja w Rebel Times #19 Recenzja w serwisie Tawerna RPG
- Oceń i wystaw recenzję