Wielka Wyprzedaż!

W związku z planowanym na koniec maja 2019 zawieszeniem działalności GroTeki44, w naszym sklepie ogłaszamy Wielką Wyprzedaż gier i akcesoriów znajdujących się bezpośrednio w magazynie.

Nawet do 80% rabatu od SCD!

Zamówienia na produkty wyprzedażowe realizowane będą 2 dni w tygodniu - w środy i piątki. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą - MEGA WYPRZEDAŻ


infolinia (pon-pt | 10:00 - 17:00):

22 266 84 88
801 011 608

 

fax: 22 266 80 84
e-mail: kontakt@groteka44.pl

GG online (kliknij i pisz):
GroTekarz Kamil
GroTekarz Tadeusz


Odbiór osobisty:
Warszawa Białołęka - sprawdź

KategorieDixit 7: Wizje

Wielokulturowy dodatek do gry Dixit lub Dixit Odyssey
- Oceń i wystaw recenzję
Kod produktu: 16871
Wydawca: Rebel.pl
Liczba graczy:  3-6
Zalecany wiek: od 8 lat
Czas gry: ok. 30 minut
Autor: Jean-Louis Roubira
Wydanie: polskie
Instrukcja: polska
Losowość: niewielki wpływ
Interakcja: ważna dla gry
Złożoność: banalna

Dostępność:
Niedostępne
Powiadom o dostępności - kliknij
szt.
Cena netto: 40,95 zł 79,95 zł50,37 zł
Pozwól ponieść się wyobraźni i wyrusz na poszukiwanie nowych skojarzeń.

Dixit 7: Wizje, to nowe, świetnie narysowane karty, utrzymane w klimacie wielokulturowych symboli i skojarzeń. Karty te można łączyć ze wszystkimi edycjami i dodatkami do gry Dixit.

Dixit, to gra skojarzeń, w której niezwykła oprawa graficzna, proste zasady oraz nieograniczona niczym wyobraźnia mogą stworzyć nowy wymiar rozrywki.

Na czym to polega?

Każdy gracz w swojej turze staje się bajarzem. Wybiera spośród swoich ześciu obrazków jeden i wymyśla do niego skojarzenie. Zdanie może być pojedynczym słowem, dźwiękiem, cytatem - nie ma tu ograniczeń, można nawet coś zaśpiewać! Następnie pozostali gracze wybierają spośród swoich kart taką, która ich zdaniem najlepiej pasuje do hasła bajarza i kładą zakrytą na stole. Bajarz przetasowuje wszystkie te karty, łącznie ze swoją i układa je na stole, odkrywając. Gracze (poza bajarzem) w tajemnicy głosują, która karta jest tą kartą, do której bajarz wymyślał skojarzenie. Kiedy wszyscy dokonają wyboru, rozpoczyna się przyznawanie punktów.

Jeśli nikt nie zgadnie, która karta należała do bajarza, bo jego skojarzenie było zbyt abstrakcyjne, to nie otrzymuje on żadnych punktów, a nagradzani są pozostali gracze. Podobnie jeśli wszystkie głosy wskażą kartę bajarza – to znaczy, że skojarzenie było za proste, albo zbyt dosłowne. W innych kombinacjach przydzielane są punkty i - uwaga - jeśli którykolwiek z graczy zagłosuje na zagraną przez Ciebie kartę, bo zagrałeś coś co jego zdaniem lepiej pasowało do skojarzenia, to dostajesz bonusowe punkty!

Warto więc sprytnie zagrywać karty, próbując zmylić innych graczy, jednocześnie zachowując te, do których mamy ciekawe skojarzenie i czekając z ich zagraniem do momentu, aż przyjdzie Twoja kolej.

Pamiętaj, że jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów!

Autorem gry jest Jean Louis Roubira, lekarz pracujący w szpitalu w Poitiers z młodymi pacjentami, przeżywającymi trudności w środowisku szkolnym i poza nim. Po kilku rozgrywkach w Dixit zaobserwowano u nich znaczną poprawę formułowanych wypowiedzi oraz relacji z innymi ludźmi. Gra może służyć również jako narzędzie pedagogiczne i terapeutyczne.

Uwaga! Tylko pierwszy nakład dodatku Wizje zawiera 21 złoconych kart - w kolejnych dodrukach będą one pozbawione tych unikalnych zdobień! Ponadto - aż do wyczerpania zapasów - do każdego egzemplarza gry dodajemy limitowaną kartę promocyjną!

Uwaga! To nie jest samodzielna gra! Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja jednej z gier: Dixit lub Dixit Odyssey

Zestaw zawiera:

84 nowe karty
instrukcję dodatku

Pasujące koszulki: (niezawarte w zestawie) magnum gold

Recenzje i materiały dodatkowe:

Opis w serwisie BoardGameGeek (j. ang.)
Wideorecenzja na kanale The Dice Tower - Tom Vasel (j. ang.)
- Oceń i wystaw recenzję