infolinia (pon-pt | 10:00 - 17:00):

22 266 84 88
801 011 608

 

fax: 22 266 80 84
e-mail: kontakt@groteka44.pl

GG online (kliknij i pisz):
GroTekarz Kamil
GroTekarz Tadeusz


Odbiór osobisty:
Warszawa Białołęka - sprawdź

KategorieCharakternik: Magią i Mieczem

Polski RPG w klimatach heroicznego dark fantasy
- Oceń i wystaw recenzję
Kod produktu: 5079
Wydawca: Wydanie własne nakładem Autora
Autor Paweł Branecki
Wydanie polskie
Fragmenty podręcznika pobierz (zip) pobierz

Dostępność:
Niedostępne
Powiadom o dostępności - kliknij
szt.
Cena netto: 123,71 zł 129,90 zł

Charakternik, to gra RPG w klimatach heroicznego dark fantasy, wykorzystująca karcianą mechanikę Joker. W świecie Gan Eden, gdzie rozgrywa się akcja, ludzie walczą o przetrwanie, każdego dnia tocząc zwycięskie boje z potworami Szejtana - niegodziwego boga, który rękami ludzi szerzy zepsucie i zło.

Gracze wcielają się w role bohaterów zwanych poszukiwaczami przygód - to wolni, uzbrojeni ludzie, którzy walczą z niegodziwością na prawie odwetu, gromiąc łotrów i zmagając się z renegatami - niegodziwymi wasalami Cesarstwa. Walczą dla zarobku i sławy, utrwalonej w legendach bajarzy, księgach mnichów kronikarzy i w pieśniach trubadurów. Najbardziej ambitni z nich awansują społecznie - pną się po drabinie feudalnej - dostając się najpierw do cechu, a później do gildii, albo zakonu i zostają zbrojnymi wasalami Cesarza. Mogą też wcielić się w tytułowego Charakternika - człowieka, który wkroczył na ścieżkę lewej ręki i zawarł pakt z Szejtanem.

Podręcznik zawiera:

System Joker, czyli zestaw terminów i zasad, które definiują sposób rozgrywki w Charakternik: Magią i Mieczem, wraz z przykładami.
Mechanikę Fantasy Joker - elastyczną mechanikę gry opartą o karty i rzuty procentowe, wspierającą realizację celów graczy.
System kreacji Bohatera Gracza, opis jego atutów - umiejętności ogólnych, atutów klasowych, umiejętności zawodowych i profesyjnych, czarów oraz wszelkich towarów, z pomocą których gracze mogą realizować obrane cele.
Opis rynku towarów i usług na bazarze i targu miejskim.
Charakterystykę stowarzyszeń - cechów, gildii, zakonów, bractw, lóż i kręgów.
System praw i kar w Gan Eden.
Charakterystykę społeczeństwa świata Charakternika opartego na feudalnych zależnościach, wyrażonego prawami i przywilejami. Należą do niego także bohaterowie drużyny graczy mogący piąć się po drabinie feudalnej na szczyt hierarchii.
Charakterystykę klas, zawodów i profesji - wyznaczających drogę życiową bohaterów.
Kosmologię Gan Eden - definicję charakteru bohaterów drużyny wedle doktryny magów i prostego człeka.
System magii oparty o Trzy Prawa Magii, dzięki którym możesz stworzyć dowolny czar lub eliksir oraz skorzystać z gotowych czarów bojowych i użytkowych, a także zasady kreacji i działania przedmiotów magicznych, dzięki którym możesz błyskawicznie powołać do życia legendarne artefakty.
Szablon Świata - unikalny system generatorów przygód pomaga budować obraz świata gry Charakternik RPG. Jest równocześnie generatorem świata, dostarczając Panu Losu informacji o lokacjach, organizacjach - stanowi skarbnicę wiedzy o świecie Gan Eden.
Oryginalne zasady projektowania przygód w Systemie Joker, poparte przykładami - ponad setka tematów, 70 podstawowych zadań i przykładowe warunki podczas wykonywania zadań na kontrakcie. Generator uzupełniają szablony lokacji - w tym miast, serc ludzkiej społeczności. Pozwalają Panu Losu odsłaniać przed graczami sekrety świata Charakternika krok po kroku.
Przedstawienie każdej z wielu krain Gan Eden.
Charakterystyka istot zamieszkujących świat Charakternika - poczynając od bestii, a na ludzkich sojusznikach i antagonistach kończąc.
Opis głównych rodzajów przeszkód, jakie gracze mogą napotkać w grze.

Dodatkowe informacje:

Używane kości 2xk10, k5, k2
Inne akcesoria zwykłe talie kart - po jednej dla każdego z graczy
Liczba stron 256 (B5)
Rodzaj oprawy  twardaRecenzje i materiały dodatkowe:

Opis w serwisie Gobas

- Oceń i wystaw recenzję