Działalność sklepu wstrzymana!

W związku z zawieszeniem przez nas działalności GroTeki44, możliwość składania zamówień w sklepie została wstrzymana do odwołania.

W przypadku pilnych spraw prosimy o kontakt e-mailowy.infolinia (pon-pt | 10:00 - 17:00):

22 266 84 88
801 011 608

 

fax: 22 266 80 84
e-mail: kontakt@groteka44.pl

GG online (kliknij i pisz):
GroTekarz Kamil
GroTekarz Tadeusz


Odbiór osobisty:
Warszawa Białołęka - sprawdź

Kategorie

Gra planszowa Domek - recenzja

11-10-2018
Gra planszowa Domek - recenzja
Druga z kolei recenzja gry planszowej, opublikowana na łamach GroTekowego bloga. Tym razem również posililiśmy się tytułem wyróżnionym w ramach naszych wcześniej zaprezentowanych rankingów, biorąc na warsztat najlepszą (naszym zdaniem oczywiście) rodzinną grę planszową wszechczasów - Domek. Idąc wytyczonym przy okazji recenzowania Terraformacji Marsa szlakiem, we wpisie nie zabrakło niezwykle zabawnego (dla niektórych w każdym razie), luźno nawiązującego do tematyki gry wstępu, a także opisu zasad oraz licznych, cukierkowych ilustracji, na których tytuł ów mocno bazuje. Ponadto w poście zawarliśmy także opis naszych (moich) pierwszych wrażeń po rozpakowaniu pudełka i standardowe (dla całych dwóch przypadków, jak na razie) podsumowanie najistotniejszych parametrów gry. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Gry planszowe rekomendowane dla szkół (przez GroTekarzy)

30-09-2018
Gry planszowe rekomendowane dla szkół (przez GroTekarzy)
W ramach niniejszego wpisu zamieściliśmy skrótowe opisy 10 niejednolitych gier planszowych (serii lub pojedynczych tytułów), najczęściej rekomendowanych przez nas dla uczniów szkół podstawowych. Gry wybieraliśmy bazując przede wszystkim na ich czynniku rozrywkowym, bynajmniej nie należy jednak zakładać, że było to wyłączne kryterium wyboru. Wszystkie zaproponowane przez nas tytuły nastawione są bowiem również na przekazywanie dzieciom wiedzy lub kształcenie w nich przydatnych w dorosłym życiu cech, takich jak np. kreatywność, zmysł strategiczny, oratorstwo, czy też umiejętność planowania, podejmowania decyzji oraz logicznego myślenia. Decydując się zatem na wybór, którejś z zamieszczonej w ramach posta gry planszowej, zapewnicie swoim podopiecznym przyjemną odmianę od komputera, tableta i telefonu, okraszoną edukacyjną wartością dodaną. Zapraszamy do lektury.

Terraformacja Marsa - recenzja

05-09-2018
Terraformacja Marsa - recenzja
Pierwsza w historii naszego bloga, szczegółowa recenzja gry planszowej. Pionierem w tej dziedzinie postanowiliśmy uczynić niedawno ukoronowanego (w ramach publikacji jednego z GroTekowych rankingów) króla ekonomicznych planszówek - Terraformację Marsa. We wpisie zawarliśmy dość zabawny (jak nam się wydaje) wstęp, opis pierwszych odczuć po rozpakowaniu GroTekowego egzemplarza gry, a także szczegółowe podsumowanie zasad oraz naszych wrażeń z przeprowadzonej rozgrywki. W dalszym etapie posta znajduje się również omówienie trzech najważniejszych, obok samej mechaniki, parametrów gry - jej klimatu, złożoności oraz interakcji występującej pomiędzy graczami. Ponadto na samym końcu wpisu uwzględniliśmy także ocenę (w 6-ściostopniowej skali) 4 dodatkowych czynników odnoszących się do gry (będzie to standard przy wszystkich kolejnych planszówkowych recenzjach).

Ranking imprezowych gier planszowych (TOP10), według GroTekarzy

23-08-2018
Ranking imprezowych gier planszowych (TOP10), według GroTekarzy
Jeden z ostatnich planowanych na najbliższy czas rankingów planszówek. W dzisiejszej odsłonie wzięliśmy na warsztat gry imprezowe. Ponieważ jednak żaden z członków naszego zespołu nie czuje się specjalnie mocny w imprezowaniu w klasycznym tego słowa znaczeniu, po proponowanych przez nas tytułach należy spodziewać się dopasowania raczej do kilkuosobowych spotkań ze znajomymi, niż do licznie obleganych balang. Mimo to, wierzymy, że przygotowane przez nas zestawienie spotka się z pozytywnym odbiorem wielu podobnych nam planszówkowiczy, zaś zamieszczone w ramach niego gry - w przypadku zaopatrzenia się w nie - dostarczą Wam olbrzymiej dawki zabawy i dobrego humoru. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Pełne podsumowanie zasad do gry planszowej Horror w Arkham by GroTeka44

08-08-2018
Pełne podsumowanie zasad do gry planszowej Horror w Arkham by GroTeka44
Pełne podsumowanie zasad do kooperacyjno-przygodowej gry planszowej Horror w Arkham, stworzone przez zespół naszego sklepu. Niniejszy suplement do oryginalnej instrukcji zbiera w jednym miejscu wszystkie jej mniej i bardziej istotne niuanse, które w standardowych warunkach poukrywane są w najrozmaitszych zakamarkach instrukcji. Jest to zatem bardzo pomocny wpis dla wszystkich tych, którzy chcieliby powrócić do gry po kilkumiesięcznej przerwie. Zapewniamy, że po krótkiej lekturze tego postu każdy, kto wcześniej miał okazję choć raz wziąć udział w rozgrywce w Horror w Arkham, będzie mógł natychmiastowo do niej powrócić. Ponadto podsumowanie zostało opisane w miarę możliwości, jak najzwięźlej oraz podzielone zostało na sekcje, zwiększające jego czytelność. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami wpisu.

Ranking przygodowych i kooperacyjnych gier planszowych (TOP10), według GroTekarzy

18-07-2018
Ranking przygodowych i kooperacyjnych gier planszowych (TOP10), według GroTekarzy
Kolejny GroTekowy ranking gier planszowych, koncentrujący się tym razem na tytułach przygodowych oraz kooperacyjnych. Tak, jak w przypaku kilku poprzednich zestawień, nieniejszy post powstał z pomocą nieocenionego w swej roli GroTekarza Jakuba. We wstępie zamieściliśmy oczywiście trochę lania wody, wyjaśniając z jakiego powodu postanowiliśmy połączyć na potrzeby tego wpisu dwie różne kategorie gier planszowych. Podobnie jak poprzednio, również i tym razem w rankingu uwzględniliśmy tylko pozycje przez nas osobiście ograne, zatem standardowo ostrzegamy, że coś wartościowego mogło umknąć naszej uwadze. Mimo to gorąco zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami opracowanego przez nas posta, bowiem wszystkie wspominane w nim gry to bezapelacyjnie planszówki godne polecenia.

Ranking ekonomicznych gier planszowych (TOP10), według GroTekarzy

06-07-2018
Ranking ekonomicznych gier planszowych (TOP10), według GroTekarzy
Ranking 10 najlepszych planszowych gier ekonomicznych, opracowany przez GroTekarza Kamila oraz młodszego GroTekarza Jakuba. Ów zestawienie uwzględnia wyłącznie te tytuły, które ogrywaliśmy osobiście, w związku z czym część (ale bardzo niewielka! ;-)) ciekawych i zasługujących na miejsce w tego typu rankingu planszówek ekonomicznych mogła zostać przez nas pominięta. Niezależnie jednak od tego, zakupu, którejkolwiek z wyszczególnionych przez nas propozycji z pewnością nikt by nie żałował. Są to bowiem pozycje cenione nie tylko przez nas, ale również przez rzesze graczy (o czym świadczą otrzymane przezeń nagrody) oraz wiele powszechnie poważanych planszówkowych serwisów opiniotwórczych, takich jak np. Board Game Geek, czy polskie Games Fanatic. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami wpisu.

Modyfikacja strategicznej gry planszowej Wojna o Pierścień by GroTeka44

28-06-2018
Modyfikacja strategicznej gry planszowej Wojna o Pierścień by GroTeka44
Modyfikacja gry planszowej Wojna o Pierścień, stworzona przez zespół sklepu GroTeka44. Ów mod diametralnie zmienia sposób rozstrzygania bitew i interpretowania efektów kart bitwy, a także wprowadza do rozgrywki kilka dodatkowych innowacji. Spośród najważniejszych z nich warto wyszczególnić m.in. zmianę warunków zwycięstwa wojskowego oraz związane z nią tracenie kości akcji przez Gracza Cienia, z biegiem postępów militarnych Wolnych Ludów. Ponadto należy także wspomnieć o opcji rozwiązywania niepotrzebnych nam jednostek (w ramach wykorzystania wyników „Mobilizacji” kości akcji), czy też o możliwości odzyskiwania przez Wolne Ludy usuniętych z gry jednostek. Modyfikacja została przez nas opisana szczegółowo, z uwzględnieniem przykładów, zaś kompletne jej podsumowanie udostępniliśmy dla Was również w wersji „do druku”. Zapraszamy do lektury!

Ranking strategicznych gier planszowych (TOP10), według GroTekarzy

12-06-2018
Ranking strategicznych gier planszowych (TOP10), według GroTekarzy
Wyczekiwany przez (nie)wielu GroTekowy ranking 10 najlepszych strategicznych gier planszowych (najlepszych według nas oczywiście). Zestawienie zawiera gry osobiście przez nas sprawdzone (i to nie jeden raz!), które z czystym sumieniem możemy polecić każdemu, kto lubi dłuższe dumanie nad planszą. Konsultantem specjalnym podczas tworzenia niniejszego postu był nie kto inny, jak powszechnie poważany i ceniony w branży gier towarzyskich światowej klasy specjalista od planszówek strategicznych, a także erudyta i filantrop - Jakub „młodszy GroTekarz” Korobkow, czyli po prostu Kubuś - taki nasz. W zakończeniu postu zawarliśmy także standardową zapowiedź publikacji zaplanowanej na przyszły tydzień i tym razem będzie to coś extra! Serdecznie zapraszamy do lektury.

Ranking rodzinnych gier planszowych (TOP10), według GroTekarzy - cz. 2

04-06-2018
Ranking rodzinnych gier planszowych (TOP10), według GroTekarzy - cz. 2
Druga część rozpoczętego w zeszłym tygodniu rankingu rodzinnych gier planszowych. Ze względu na wspomnianą dwu-częściowość, niniejsze zestawienie stanowi niejako TOP5 rodzinnych planszówek, sklasyfikowanych na swoich miejscach zgodnie z zupełnie subiektywną oceną naszego zespołu. W poście - oprócz zdjęć, najważniejszych parametrów oraz poglądowych opisów poszczególnych gier planszowych i karcianych - nie zabraknie również standardowego lania wody zupełnie nie na temat, wyjątkowo (nie)wyszukanych dowcipów, a także niezwykle celnych uwag ogólnych, odnoszących się do spraw różnorakich. Na końcu wpisu odnajdziecie również informację odnośnie tematu, który zaplanowaliśmy dla Was na przyszły tydzień. Zapraszamy do lektury!

Ranking rodzinnych gier planszowych (TOP10), według GroTekarzy - cz. 1

29-05-2018
Ranking rodzinnych gier planszowych (TOP10), według GroTekarzy - cz. 1
Obiecany niektórym z Was jeszcze przed uruchomieniem bloga, pierwszy oficjalnie spisnany autorski ranking gier planszowych (a właściwie jego połowa - dziękujemy ci „RODO”). Tytułem wstępu pojawia się także poglądowy opis formuły, którą postanowiliśmy przyjąć na tworzenie tego typu rankingów. W ramach niniejszego zestawienia skupiamy się na wyszczególnieniu i krótkim scharakteryzowaniu 10 najciekwaszych naszym zdaniem rodzinnych gier planszowych. Wszystkie opisywane przez nas tytuły były przez nas osobiście testowane, w związku z czym - ci z Was, którzy dażą nas zaufaniem, w zakresie znajomości branży - mogą bez obaw traktować zawarte w rankingu gry jako „pewniki satysfakcji”. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową treścią postu.

Jak wybierać gry planszowe i karciane? Cz. 2

21-05-2018
Jak wybierać gry planszowe i karciane? Cz. 2
Zapowiadana wcześniej, druga część wątku skoncentrowanego wokół efektywnych sposobów wyszukiwania wartościowych planszówkowych tytułów. W niniejszym poście skupiamy się na metodach samodzielnego przeglądania oferty, uwzględniających pożądane przez nas parametry gier planszowych, takie jak tematyka gry, dostępna liczba graczy, stopień skomplikowania zasad, długość rozgrywki, a także zalecany przez wydawcę minimalny wiek osób grających. Krok po kroku przedstawiamy „technikę”, z której sami korzystamy w tym zakresie od wielu już lat. Ponadto, w ramach niniejszego wpisu, pojawia się także wzmianka na temat polecanych przez nas autorów gier planszowych. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Jak wybierać gry planszowe i karciane? Cz. 1

14-05-2018
Jak wybierać gry planszowe i karciane? Cz. 1
Drugi z kolei post na łamach bloga GT44, traktujący o skutecznych metodach odnajdywania dla siebie ciekawych i dobrze wpasowujących się w nasz gust gier planszowych. Jest to pierwszy z dwóch zaplanowanych wpisów, koncentrujących się na tym zagadnieniu. Opowiadamy w nim pokrótce, jak przebiega w naszym wydaniu procedura dokonywania selekcji planszówek, w oparciu o opinie innych graczy oraz rankingi popularności gier planszowych. Dodatkowo przedstawiamy także kilka rzetelnych i sprawdzonych źródeł informacji, z których sami na co dzień korzystamy. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami, zaś zainteresowanych informujemy, że drugą część niniejszego wątku planujemy opublikować za tydzień.

Systematyka podziału gier planszowych, bitewniaków, RPG-ów i karcianek w sklepie GroTeka44

23-04-2018
Systematyka podziału gier planszowych, bitewniaków, RPG-ów i karcianek w sklepie GroTeka44
Pierwszy wpis na łamach oficjalnego bloga GroTeki44. Witamy się w nim, przybliżamy systematykę podziału gier planszowych i karcianych z naszej oferty, przedstawiamy funkcjonalność filtrów tematyki oraz dajemy próbkę wodolejstwa, na którym planujemy bazować również w ramach kolejnych postów. Dodatkowo - na zakończenie - pojawia się również kilka słów podsumowania, odnośnie planowanych do opisania tematów w przyszłości. Treść nie jest co prawda wybitnie porywającą, ale (taką mamy nadzieję) w miarę lekkostrawna. Ponadto została wzbogacona również o ładne grafiki, przejrzyście ilustrujące omawiane zagadnienia. Serdecznie zapraszamy do lektury.