Przerwa organizacyjna!

W związku z przerwą świąteczną, remanentem oraz planowanymi zmianami organizacyjnymi do odwołania nie będzie możliwe składanie zamówień w sklepie.

W przypadku pilnych spraw prosimy o kontakt.


infolinia (pon-pt | 10:00 - 17:00):

22 266 84 88
801 011 608

 

fax: 22 266 80 84
e-mail: kontakt@groteka44.pl

GG online (kliknij i pisz):
GroTekarz Kamil
GroTekarz Tadeusz


Odbiór osobisty:
Warszawa Białołęka - sprawdź

Kategorie



Abalone Classic (edycja polska 2017)

- Oceń i wystaw recenzję
Kod produktu: 18062
Wydawca: Rebel.pl
Liczba graczy:  2
Zalecany wiek: od 7 lat
Czas gry: ok. 20-30 minut
Autor: Laurent Levi,
Michel Lalet
Wydanie: polskie
Instrukcja: polska
Losowość: tylko przy rozpoczęciu
Interakcja: bardzo wyraźna
Złożoność: banalna

Dostępność:
Wysyłka 24-48h
Cennik przesyłek - sprawdź
szt.
Cena netto: 66,59 zł 81,90 zł

Abalone to porywająca planszowa gra logiczna dla dwóch osób, oparta o proste zasady, które pozwalają jednak na zastosowanie ich w gigantycznej ilości konfiguracji!



Mechanika rozgrywki Abalone


Do dyspozycji graczy oddana zostaje sześciokątna plansza z zagłębieniami. Gracze umieszczają w nich po 14 bil w swoim kolorze (czarny lub biały), a następnie na przemian popychają swoje bile, w taki sposób by wypchnąć bile przeciwnika poza obręb planszy. Podczas ruchu można przemieścić w dowolnym kierunku od jednej do trzech swoich bil znajdujących się w jednej linii, przy czym mogą popchnąć zawsze o jedną bilę przeciwnika mniej (trzema bilami możesz pchnąć dwie przeciwnika, dwiema – jedną, jedną – wcale).

Na tym kończą się zasady…
A tam, gdzie kończą się zasady, zaczyna się zabawa!

Co sprawia, że gra planszowa Abalone jest wyjątkowa?

  • Gra logiczna Abalone, jest podobna do GO, jednak znacznie od niej łatwiejsza. Dodatkowo tak samo, jak w GO, niebywałą frajdę zapewnia kontakt ze świetnie zaprojektowanymi elementami gry. Przepychanie ciężkich bil, wpadających w zagłębienia, samo w sobie zapewnia niemałą atrakcję!
  • Zapewnia długą i pełną wrażeń rozrywkę. Pojedyncza rozgrywka może zająć pół godziny, jednak w zależności od sposobu gry oraz taktyki, może potrwać nawet kilka godzin!
  • Abalone świetnie nadaje się na wyjazd, żadne kołysanie, czy to w autokarze, pociągu, czy choćby jachcie, nie rozrzuci elementów!

Garść informacji o Abalone



Abalone, zostało stworzone, przez dwóch Francuzów: Michaela Laleta i Lurenta Levi’ego.
Zamysł gry powstał w 1988r, a wraz z nim firma Abalone, która wypuściła pierwszą edycję gry rok później. Ich gra logiczna szybko zjednała sobie odbiorców, zyskując tytuł planszówki dekady na Międzynarodowym Festiwalu Gier w Cannes. W ciągu kilku następnych lat Abalone spopularyzowała się na całym świecie.

Kilka słów o historii powstania Abalone
Michael Lalet, wraz ze swoim przyjacielem Laurent’em Levi, zajmowali się projektowaniem gier komputerowych. Ich pracę z nieukrywaną zazdrością podglądał syn znajomego zespołu. Któregoś razu, chłopak wyżalił się dwójce przyjaciół, na brak kolegów, którzy chcieliby spędzać z nim czas. Obiecali mu, że zaprojektują grę dedykowaną właśnie jemu. Nazwali ją właśnie Abalone, ukrywając w tytule przesłanie – „ab” w języku łacińskim jest przedrostkiem oznaczającym „nigdy”, „alone” po angielsku oznacza z kolei „sam”.

Dodatkowe ciekawostki


  • Gra logiczna Abalone została doceniona we francuskich szkołach, jako doskonałe narzędzie edukacyjne.
  • Opiekunowie socjalni w Paryżu oraz Nowym Jorku korzystają z Abalone przy pracy z trudną młodzieżą.
  • Na całym świecie organizowane są zawody w Abalone, takie jak na przykład międzynarodowe zawody w Monachium podczas Targów Salonów Gier, lub te które miały miejsce w łodzi podwodnej w Los Angeles w 1990 r.
  • Planszowa gra logiczna Abalone istnieje również w wariantach wielokolorowych, przeznaczonych dla większej liczby graczy.
  • Gra otrzymała liczne nagrody i nominacje z ramienia organizacji zarówno ściśle związanych ze światem gier planszowych, jak i takich, które na co dzień skupiają się np. na kwestiach związanych z edukacją.

Zestaw zawiera:

plansza do gry
28 kul (po 14 białych i czarnych)
instrukcja

Recenzje i materiały dodatkowe:

Opis w serwisie BoardGameGeek (j. ang.)
Opis gry na stronie Rebel

- Oceń i wystaw recenzję