Przerwa organizacyjna!

W związku z przerwą świąteczną, remanentem oraz planowanymi zmianami organizacyjnymi do odwołania nie będzie możliwe składanie zamówień w sklepie.

W przypadku pilnych spraw prosimy o kontakt.


infolinia (pon-pt | 10:00 - 17:00):

22 266 84 88
801 011 608

 

fax: 22 266 80 84
e-mail: kontakt@groteka44.pl

GG online (kliknij i pisz):
GroTekarz Kamil
GroTekarz Tadeusz


Odbiór osobisty:
Warszawa Białołęka - sprawdź

Kategorie7 Cudów Świata: Pojedynek

Świetna, dwuosobowa wersja kultowej gry 7 Cudów Świata
- Oceń i wystaw recenzję
Kod produktu: 14299
Wydawca: Rebel.pl
Liczba graczy:  2
Zalecany wiek: od 10 lat
Czas gry: ok. 30 minut
Autorzy: Antoine Bauza
Bruno Cathala
Wydanie: polskie
Instrukcja: polska - pobierz
Losowość: wpływa na grę
Interakcja: bardzo wyraźna
Złożoność: bardzo prosta

Dostępność:
Wysyłka 24-48h
Cennik przesyłek - sprawdź
szt.
Cena netto: 71,46 zł 87,90 zł
Rozwijaj armię, inwestuj w naukę, twórz majestatyczne konstrukcje, godne miana Cudu Świata i zostań przywódcą najwspanialszej cywilizacji w historii ludzkości!

7 Cudów Świata: Pojedynek - wariant 7CŚ zoptymalizowany pod dwóch graczy


Strategiczna gra planszowa 7 Cudów Świata: Pojedynek jest zmodyfikowaną i zoptymalizowaną pod kątem rozgrywki dwuosobowej wersją swojego pierwowzoru - 7 Cudów Świata. Mechanika gry wykorzystuje część najistotniejszych zasad oryginału, jednak sama rozgrywka jest znacznie lepiej zbalansowana, niż pierwotny wariant wykorzystywany dla dwóch graczy.

Aby zwyciężyć mamy do dyspozycji trzy ścieżki - zwycięstwo cywilne, militarną dominację oraz dominację naukową.

Mechanika 7 Cudów Świata: Pojedynek, tak jak w przypadku wersji klasycznej, opiera się przede wszystkim na kartach. W przypadku Pojedynku jednak, reguła ich ciągnięcia jest nowa i unikalna. Przed rozpoczęciem rozgrywki należy ułożyć karty zgodnie z podanym w instrukcji schematem, a następnie, już podczas samej gry, dobierać wyłącznie te, które nie są przykryte innymi. Rozwiązanie to, z pozoru niewiele wnoszące, w praktyce wprowadza do rozgrywki sporo niepewności i dylematów, ponieważ dobierając jedną z dostępnych kart, ryzykujemy odsłonieniem przeciwnikowi innej, pożądanej do realizacji jego celów.

Jako przywódcy starożytnych cywilizacji, będzie musieli rozważnie toczyć boje o karty budowli, starając się pozyskiwać te, które przyniosą Wam największe profity, przy jednoczesnym minimalizowaniu strat związanych z udostępnianiem przeciwnikowi pozostałych kart.

Krótka charakterystyka kart występujących w grze 7 Cudów Świata: Pojedynek


  • Budowle militarne (karty czerwone) - pozyskując je przesuwamy jednocześnie pion konfliktu w stronę współgracza. Im dalej od naszego końca toru znajduje się pionek tym lepiej, ponieważ kiedy zostanie on przepchnięty na pole naszej stolicy, gra dobiegnie końca, a my odniesiemy porażkę. Ten rodzaj kart jest przydatny również w celu osłabiania przeciwnika na bieżąco, bowiem z biegiem korzystnego dla nas przesuwania znacznika konfliktu, pozyskujemy żetony umożliwiające nam odbieranie przeciwnikowi jego monet.
  • Budowle naukowe (karty zielone) - umożliwiają nam inwestowanie w naukę, reprezentowane przez pozyskiwanie żetonów rozwoju. Żetony te przybliżają nas do zwycięstwa na ścieżce dominacji naukowej.
  • Budowle handlowe (karty żółte) - stanowią odzwierciedlenie czerpania zysków z handlu, pozwalając graczom na zwiększanie dochodów. Dociągając ten rodzaj kart, będziemy dysponować większą ilością żetonów monet, co znacząco ułatwi nam pozyskiwanie zasobów.
  • Budowle cywilne (karty niebieskie) - czym innym jest cywilizacja, jeśli nie rozwojem kulturowym wchodzących w jej skład obywateli? Ten rodzaj kart to dopalacz punktów zwycięstwa w czystej postaci.
  • Surowce (karty brązowe) - umożliwiają pozyskiwanie surowców. Wraz z kartami dóbr stanowią odzwierciedlenie posiadanych przez graczy zasobów, potrzebnych do stawiania rozmaitych budowli.
  • Dobra (karty szare) - umożliwiają produkcję materiałów. Tworząc kombinację tych kart, z kartami brązowymi, otwieramy sobie drogę do korzystania z wyżej opisanych kart budowli.
  • Gildie (karty fioletowe) - dzięki nim zyskujemy okazję na zdobycie dodatkowych punktów za spełnienie określonych warunków. Karty te reprezentują podsumowanie naszych osiągnięć w poszczególnych ścieżkach rozwoju. Ten rodzaj kart udostępnia dopiero talia III Epoki (ostatni etap gry).

Osobną kategorię kart stanowią tytułowe Cuda Świata, których każdy gracz na początku rozgrywki otrzymuje cztery. Stawiając te majestatyczne budowle, wpływamy na umacnianie wielkości naszej cywilizacji, bowiem każdy z cudów posiada unikalne cechy i umacnia naszą pozycję w innej gałęzi rozwoju. Ze względu na sam tytuł gry trzeba jednak pamiętać, że jedna z ośmiu cudownych konstrukcji nigdy nie zostanie wzniesiona. Musisz się więc spieszyć, ponieważ tylko jeden z graczy będzie miał możliwość spłodzenia wszystkich swoich, otrzymanych na początku rozgrywki, Cudów Świata.


W strategicznej grze planszowej 7 Cudów Świata: Pojedynek występuje nieskomplikowana mechanika, która jednocześnie stawia przed graczami liczne wyzwania i stwarza dużą ilość trudnych decyzji, oferując przy tym wiele różnych ścieżek prowadzących do wygranej.

Ten tytuł polecamy wszystkim amatorom lekkich strategicznych gier planszowych, którzy cenią dynamiczną dwuosobową rywalizację, zamkniętą w niespełna godzinnej rozgrywce.

Zestaw zawiera:

66 kart Budowli
7 kart Gildii
12 kart Cudów
4 znaczniki militarne
10 żetonów postępu
pion konfliktu
31 monet
notes punktacji
instrukcję
podsumowanie
planszę do gry

Pasujące koszulki: (niezawarte w zestawie) mini european oraz magnum copper


Recenzje i materiały dodatkowe:

Opis w serwisie BoardGameGeek (j. ang.)
Zapowiedź na stronie Wydawnictwa
Wideorecenzja na kanale Game Boy Geek (j. ang.)

- Oceń i wystaw recenzję